چون لاستیک ماده‌ای بسیار معمولی و عادی است، قدر آن را نمی‌دانیم و ظاهرا ارزش فکر ‌کردن بهش را هم ندارد. اما این تفکر اشتباه است. لاستیک بیش از ۱۵۰ سال در تاریخ سیاسی و زیست‌محیطی جهان نقشی پنهانی و اساسی ایفا کرده است. آیا خواستار انقلاب صنعتی هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، برای این انقلاب به سه ماده‌ی اولیه نیاز دارید؛ آهن، جهت ساخت فولاد برای ماشین‌آلات، سوخت‌های فسیلی برای راه‌اندازی ماشین‌آلات و لاستیک جهت اتصال و حفاظت از همه‌ی قطعات متحرک. ببینید بدون تسمه‌پروانه یا شیلنگ رادیاتور می‌توانید یک خودرو را راه بیندازید، در عرض یک دقیقه اتفاقات خیلی بدی برای خودرو می‌افتد. اگر مایع‌ خنک‌کننده‌ی موتور را به ‌جای شیلنگ انعطاف‌پذیر لاستیکی با لوله‌ی فلزی سخت به قسمت‌های مختلف انتقال دهید، چه خواهد شد؟ بر اثر ارتعاشات به‌راحتی تکه‌تکه می‌شود. اگر قادر به خنک کردن موتورها نباشید، داشتن فولاد و زغال جهت ساخت و راه‌اندازی ماشین‌آلات صنعتی به هیچ دردی نمی‌خورد.

اما اگر مردم حتی به لاستیک فکر هم کنند، معمولا آن را کالایی ساخته‌شده از مواد شیمیایی مصنوعی تصور می‌کنند. درواقع، بیش از ۴۰ درصد لاستیک جهان از درختان تامین می‌شود، و تقریبا همه‌اش از درخت کائوچو است. تولید لاستیک مصنوعی از لاستیک طبیعی هزینه‌ی کمتری می‌برد، اما لاستیک مصنوعی ضعیف‌تر و کم‌انعطاف‌تر و در مقابل ارتعاش کم‌تحمل‌تر است. در مورد محصولاتی که اصلا جای خطا ندارند، مانند کاندوم، دستکش جراحی و چرخ‌های هواپیما، لاستیک طبیعی همیشه انتخاب اول بوده است.

آهن در همه جای دنیا یافت می‌شود، همین‌طور سوخت‌های فسیلی. اما لاستیک تقریبا تنها در جنوب ‌شرق آسیا رشد می‌کند، زیرا این منطقه ترکیب منحصر‌به‌فردی از شرایط آب‌و‌هوایی و زیر‌ساخت‌های مناسب است. با ‌وجود تمام افت‌وخیزهای اقتصاد جهانی، تقاضا برای لاستیک خودرو رو به افزایش است و پدیده‌ای که در این منطقه اتفاق افتاده، شبیه هجوم مردم به ذخایر طلا در آمریکاست. رونق لاستیک، برای میلیون‌ها نفر ساکن این منطقه‌ی فقیر‌نشین جهان، رفاه و رونق به همراه داشته است؛ چین تنها کسی نیست که در روستای تونگ نا نوی خودروی جدید خریده است. درضمن لاستیک به دوران انزوای منطقه هم پایان بخشیده است. «بزرگ‌راه‌های تجارت لاستیک» تازه احداث‌شده ــ که ساخت آخرین آن‌ها در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید ــ حال مزارع دورافتاده‌ی جنوب‌ شرق آسیا را به کارخانه‌های تولید لاستیک خودرو در شمال کشور چین متصل می‌کند.