دسترسی سریع

موضوعات

عکس روز

سمنان، ایران

سمنان، ایران

سعید هادی‌پور

زیبایی‌های ایران پایانی ندارد، اما بعضی از نقاط ایران تمام زیبایی‌ها را یک جا دارد. خط‌الراس خرونرو، مرز جنگل و کویر، یکی از این مناطق زیباست که این بار با اقیانوس ابر من را غافلگیر کرد. این خط‌الراس به دلیل قرار گرفتن در میان دو اقلیم متفاوت، یکی گرم و خشک، دیگری مرطوب و معتدل، در اغلب موارد توسط دریایی از ابر احاطه می‌شود و به یکی از مناطق گردشگری و پربازدید تبدیل شده‌است. اما متاسفانه زیبایی و بکر بودن این منطقه به‌شدت در معرض خطر قرار گرفته‌است. گردشگر‌هایی به این منطقه سرازیر می‌شوند، اغلب زباله‌های زیادی را به جای می‌گذارند و خروج خودرو‌های بسیار از جاده‌های اصلی، موجب تخریب مراتع منطقه شده‌است.


پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه

مائوریسیو لیما

طرفداران تیم فوتبال فرانسه در حال جشن و پایکوبی در نزدیکی برج ایفل به خاطر برد ۴-۲ در برابر تیم ملی فوتبال کشور کرواسی و دومین باری که به مقام قهرمانی جهان رسیده‌اند.


پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه

پاولو وودز و گبریل گالیمبرتی

عکسی از اُلیور پیکاسو در آپارتمانش در شهر پاریس. اُلیور نوه‌ی پابلو پیکاسو و ماری ترز والتر است. او هرگز پدربزرگ خود را ندیده است، اما فیلمی در مورد او ساخته است و روی کتاب‌های بسیاری که در مورد او بوده‌اند نیز کار کرده است. او با بنیاد پیکاسو نیزهمکاری می‌کند که نظارت بر استفاده از نام، تصاویر، کارهای هنری و حق امتیاز پابلو پیکاسو را بر عهده دارد. اُلیور واسطه شد تا شرکت خودروسازی فرانسوی سیتروئن بتواند نام پیکاسو را برای یکی از مدل‌های این خودرو به کار ببرد.


استان خراسان رضوی، شهرستان قوچان، روستای سراب

استان خراسان رضوی، شهرستان قوچان، روستای سراب

علیرضا زارعی

در رسم دیرینه‌ی خانه‌تکانی به هنگام نوروز، مادربزرگ سارا در حال گردگیری قاب عکس‌های خانه بود و سارا هم سعی می‌کرد به مادربزرگش کمک کند. سنت گردگیری و خانه‌تکانی سال‌ها در میان اقوام ایرانی مرسوم بوده و در حال حاضر نیز وجود دارد. سارا دختری تیزهوش است که در روستای سراب از توابع شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی زندگی می‌کند. او با توجه به اقلیم گویش منطقه به زبان ترکی خراسان حرف می‌زند و فارسی را به سختی صحبت می‌کند. همکاری کودک در کارِ خانه در خانواده‌های روستایی مناطق مختلف استان خراسان مرسوم بوده و آن‌ها در امور کشاورزی، دام‌پروری، امور خانه‌داری و... کمک‌رسان پدر و مادر هستند.


کردان، استان البرز، ایران

کردان، استان البرز، ایران

حسام موسوی

پیشینه‌ی کمان‌گیری روی اسب به ۹ قرن قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و مهد پیدایش آن در آسیای مرکزی است. روش پرتاب کمان روی اسب در حال حرکت برای شکار حیوانات یا در جنگ‌ها استفاده‌ی زیادی داشت. در این فن، شکارچی سوار بر اسب، به دنبال شکار، کمان‌های پی‌درپی به سمت آن نشانه می‌رود. در طول زمان موارد استفاده از کمان‌گیری روی اسب تغییر کرده و به یک رشته‌ی ورزشی با حالت شبیه‌سازی شکار یا جنگ تبدیل شده که بازی‌های مختلف و روش‌های امتیازدهی گوناگونی دارد. ماریا، دختر جوان آلمانی، به دنبال علاقه‌ی زیاد به کمان‌گیری روی اسب به ایران آمد تا در یک دوره‌ی آموزشی در کردان کرج به یادگیری مهارت‌های این رشته ورزشی-رزمی بپردازد.


گنتینگ، کوالالامپور، مالزی

گنتینگ، کوالالامپور، مالزی

بهرام حبیبی

چند وقتی است که عکاسی را دنبال می‌کنم. اوایل با موبایل عکاسی می‌کردم، اما اخیرا دوربین حرفه‌ای استفاده می‌کنم. چنان‌چه بخواهم برای عکس‌هایم سبکی درنظر بگیرم، بیشتر در زمینه‌ی عکاسی فضاهای شهری، تعامل انسان‌ها و ساختمان‌ها و بافت شهر تمرکز می‌کنم، که می‌تواند به علت ذهنیت مهندسی‌ام باشد. به عکاسی منظره هم به‌شدت علاقه دارم و تقریبا نیمی از عکس‌هایم را تشکیل می‌دهند. این عکس را در ارتفاعات گِنتینگ مالزی گرفتم. یک آکروبات در حال هنرنمایی با شعله‌ها بود و جمعیت زیادی را متوجه خودش کرده‌بود. گنتینگ یک منطقه‌ی بسیار مرتفع در نواحی شمالی کوالالامپور است که اکثرا مواقع زیر مه قرار دارد. عکس در مرکز تجاری گنتینگ ثبت شده‌است.


کلاردشت، مازندران، ایران

کلاردشت، مازندران، ایران

آیدین امدادیان

مسیر جنگلی در جنگل ‌های کلاردشت لاستیک های مصرف شده اتوموبیل ها که در این مسیر جنگلی بصورت زباله و زباله ای که شاید دارای سخت ترین پروسه بازیافت در طبیعت باشد رها شده اند، منظره ای غم انگیز از تخریب و بی توجهی به محیط زیست و جنگل به عنوان سنبلی از اکوسیستم و لاستیک ( چرخ) به عنوان سنبل و مهمترین اختراعات انسان، و حرکت و پیشرفت بشری برای در نوردیدن و غلبه بر طبیعت و زیستگاه کره زمین، چرخی که به همان سرعت که بشریت را پیش میبرد زیستگاه و اکوسیستم او را نیز دود و نابود می کند.


مازندران، ایران

مازندران، ایران

همایون آل نوری

این عکس رو من از بطری آبی که سال‌هاست تو دریا رها شده و کُلشو صدف‌های ریز پوشانده بود تو ساحل محمودآباد گرفتم.


خوزستان

خوزستان

فراز حبیب‌الهیان

تالاب شادگاه خوزستان.


گیلان، ایران

گیلان، ایران

مهسا معدن پیشه

عکسی با موضوع بحران پلاستیک در استان گیلان.


حیوانات و زباله.

حیوانات و زباله.

آیلا هاشمی

حیوانات و زباله.


ایران

ایران

حسین میرقاسمی

حوضی پر از زباله و مواد پلاستیکی است. بنری چسبیده به آن که واژه‌ای از آن می‌تواند سخن طبیعت با انسان باشد.


اهواز، ایران

اهواز، ایران

شقایق نظری

اينجا اهواز ،رودخونه كارون همه جور مورد بی‌مهری قرار گرفته است.


نوشهر، ایران

نوشهر، ایران

سپند بختیاری

جایی اطراف نوشهر


استانبول،‌ترکیه

استانبول،‌ترکیه

امیر شجاعی

حبس پلاستیکی، زندانی با دوام هزار سال، بند و سلولی که همه ما را اسیر خواهد کرد اگر فکری برای رهایی نکنیم.


مازندران، ایران

مازندران، ایران

سید احسان محمدی

در مرتفع ترین مناطق ییلاقی مازندران به دور از دغدغه‌های شهری نیز پلاستیک روویده بود. به امید رفع این زشتی‌ها از دامان طبیعت.


الهه السادات حسینی

زمین مال همه موجوداتش است


زاهدان، ایران

زاهدان، ایران

ساجد حق شناس

محله ی شیرآباد زاهدان حاشیه ی شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان است که مردم در شرایط زیست محیطی سختی به سر می برند و تخلیه ی زباله ها داخل رودی که از محله ی شیرآباد می گذرد بسیار خطرناک برای سلامتی است و بوی نامطبوعی نیز دارد و بسیار شرایط را برای زندگی اهالی این محله سخت کرده است .


ایران

ایران

افشین جماعتی


خبرنامه

لحظه‌های نشنال جئوگرافیک را از دست ندهید